Новини
03.10.2024
На “Австрійсько-Українському аграрному форумі” обговорили розвиток агропромислового сектору України
3 жовтня президент УКАБ Алекс Ліссітса виступив із оглядовою презентацією про розвиток агропромислового сектору України на “Австрійсько-Українському аграрному форумі” у Відні. Крім цього, керівник європейського офісу УКАБ Назар Бобицький зробив огляд важливого євроінтеграційного питання – “Проєктна взаємодія в агросекторі України та ЄС”.
У своєму виступі президент УКАБ розглянув історичний контекст становлення українського агросектору, вплив війни на галузь, економічну трансформацію у зв’язку із викликами сьогодення, а також розповів про стан земельної реформи, важливість диверсифікації ризиків, впровадження інновацій та євроінтеграційних реформ.
Зокрема, спікер наголосив, що українське сільське господарство є одним із найстійкіших секторів держави та продовжить відігравати центральну роль в економічному відновленні. Оскільки Україна є одним із найбільших у світі експортерів зерна та соняшникової олії, то відновлення повного сільськогосподарського потенціалу матиме ключове значення для відродження економіки.
У цьому контексті поступова євроінтеграція та членство ЄС нададуть суттєві переваги для українського агросектору:
- Приєднання до ЄС відкриє українським виробникам доступ до ринку з 450 мільйонами споживачів, що може значно збільшити обсяги експорту та покращити економічні показники;
- Очікується, що після референдуму щодо права власності на землю для іноземців, європейські інвестори зможуть привнести значний капітал в аграрний сектор України, що сприятиме модернізації та розвитку інфраструктури;
- Відповідність сільськогосподарським стандартам ЄС покращить безпеку та якість продуктів харчуванн, зробивши українську продукцію більш конкурентоспроможною на міжнародних ринках;
- Приєднання до ЄС може відкрити доступ до фінансових ресурсів та субсидій у межах Спільної сільськогосподарської політики ЄС, а міжнародні фінансові інституції матимуть змогу допомогти у фінансуванні відновлення сільськогосподарського сектору України.
“Незважаючи на труднощі війни, українське сільське господарство демонструє стійкість. Завдяки цільовим інвестиціям та модернізації сектор має потенціал для значного зростання, підвищення продуктивності та сталого розвитку, а також сприяння довгостроковому економічному відновленню України та інтеграції з ЄС. Україна має широкі можливості для зміцнення своєї ролі у глобальних ланцюжках постачання агропродукції, що зробить країну важливим гравцем у забезпеченні продовольчої безпеки для Європи, Близького Сходу та Африки”, – наголосив Алекс Ліссітса.
Зі свого боку керівник європейського офісу УКАБ поділився інформацією щодо того, як Європейський Союз планує структурувати фінансову підтримку України, здебільшого в межах 50-мільярдного українського фонду. Крім того, він звернув увагу на те, як європейський бізнес, включно з австрійськими компаніями, може отримати вигоду з цієї підтримки, щоб взяти участь у майбутніх проєктах реконструкції та відновлення. Український аграрний сектор має широкий потенціал у можливостях додавання вартості до наявних європейських, зокрема австрійських, ланцюжків постачання продукції агропереробки.
“Водночас, вкрай важливо, щоб зацікавлені австрійські компанії не вагались з поданням своїх проєктних пропозицій у партнерстві з потенційними українськими колегами до Європейської комісії та міжнародних фінансових організацій, які беруть участь у реалізації програми Ukraine Facility Framework”, – зауважив Назар Бобицький.
Захід відбувся у межах кампанії з інтернаціоналізації “go-international” – спільної ініціативи Міністерства праці та економіки Австрії і Австрійської торгової палати.