12.03.2025

УКАБ розпочинає діяльність UCAB Solutions – комунікаційної платформи для розвитку AgroTech в Україні
11 березня УКАБ в межах комунікаційної IT-платформи UCAB Solutions провів перший круглий стіл на тему “AgroTech: Майбутнє агробізнесу через технології”, під час якого обговорили перспективи впровадження IT-рішень в агросекторі, порушили питання інвестування в IT та інновації, а також розглянули шляхи підвищення рівня знань аграріїв, дистриб’юторів, агровиробників про сучасні технології й їхнє практичне застосування.
Детальніше12.03.2025

USDA збільшив обсяги виробництва української пшениці та кукурудзи в 2024/25 МР
11 березня 2025 року Департамент сільського господарства США (USDA) опублікував оновлений світовий прогноз балансу основних сільськогосподарських культур на 2024/25 маркетинговий рік.
Детальніше11.03.2025

Агровіста залучає $5 млн для розвитку агротрейдингу
Нещодавно компанія "Агровіста" оголосила про залучення кредиту в розмірі $5 млн від Sense Bank для розвитку комерційної закупівлі зернових та олійних культур у 2025 році. Цей напрям є одним із перспективних для розвитку компанії, оскільки обсяг угод агротрейду “Агровіста” у 2024 році склав 209 тис. т зернових та олійних культур.
Детальніше06.03.2025

Українська агроторгівля після вступу в ЄС: потенційні можливості та ризики
5 березня Голова комітету з євроінтеграції УКАБ Олександра Авраменко долучилась до панельної дискусії “Виклики і можливості для української торгівлі після вступу до ЄС”, що відбулась в межах Міжнародного торговельного форуму, котрий ініційовано Міністерством економіки України у співпраці з ГС “Фонд підтримки реформ в Україні” та за підтримки уряду Німеччини.
Детальніше04.03.2025

У лютому було експортовано 4,9 млн т агропродукції
У лютому 2025 року Україна експортувала 4,9 млн т продукції АПК, що лише на 1,3% менше аналогічного показника попереднього місяця.
Детальніше04.03.2025

Угода про вільну торгівлю з ЄС і використання інновацій. Український агросектор може сприяти продовольчій безпеці Євросоюзу і збільшити ВВП
Попри війну український агросектор продовжує забезпечувати більшу частину валютної виручки в Україні та є одним з ключових і пріоритетних для реформування і залучення державних та приватних інвестицій. Однак перед агросектором стоїть кілька викликів, невирішеність яких може цьому завадити. Окрім повномасштабного вторгнення і його наслідків на сільське господарство, йдеться про Угоду про вільну торгівлю з ЄС, термін дії якої закінчиться 5 червня цього року. Наразі від її продовження може залежати сценарій розвитку галузі. При цьому, в Україні бачать кілька можливих варіантів щодо вирішення цієї проблеми і по деяким напрямкам вже ведеться робота у тому числі у ЄС.
Детальніше03.03.2025

Впровадження EUDR в Україні: виклики та перспективи для агросектору
27 лютого за ініціативи УКАБ відбувся круглий стіл “Нові правила – спільні рішення: як Україні впровадити EUDR”, під час якого представники бізнесу, громадських і міжнародних організацій обговорили перспективи впровадження нового регламенту ЄС про запобігання знеліснення і деградації лісів (EUDR) в Україні, його вплив на агросектор і виклики для експортерів.
Детальніше28.02.2025

Євроінтеграція агросектору в умовах війни: досягнення та перспективи
Україна продовжує свій шлях євроінтеграції в умовах війни та має значні досягнення. Так, у сфері сільського господарства та рибальства з 2022 року прогрес у виконанні загального плану цілей збільшився з 63% до 74%, а у сфері продовольчої безпеки, ветеринарної та фітосанітарної політики – з 72% до 83%.
Детальніше28.02.2025

Агросектор після трьох років війни: виклики сьогодення та плани на відновлення
До початку повномасштабної війни Україна була одним із найбільших експортерів сільськогосподарської продукції у світі. Її частка в експорті пшениці становила 10%, ячменю — 15%, а у виробництві соняшникової олії — 47%. Це робило Україну критично важливим гравцем для забезпечення продовольчої безпеки в багатьох країнах, але війна змусила переглянути всі аспекти роботи агросектору — від виробництва до логістики та доступу до ринків.
Детальніше27.02.2025

Представники УКАБ взяли участь у міжнародній агропродовольчій виставці Salon International de l’Agriculture 2025
24-25 лютого керівник європейського офісу УКАБ Назар Бобицький та голова комітету з євроінтеграції УКАБ Олександра Авраменко відвідали міжнародну агропродовольчу виставку Salon International de l’Agriculture 2025 (SIA 2025) у Парижі.
Детальніше25.02.2025

УКАБ презентує щомісячний моніторинг цін на продукти харчування
Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” започатковує щомісячний моніторинг цін на основні продукти харчування в Україні. Дослідження охоплює бакалію, молочні продукти, м’ясо, хліб, яйця, овочі й індекс борщу.
Детальніше21.02.2025

AgroVision: сучасні екологічні виклики та їх рішення
19 лютого провідні керівники, топменеджери та власники компаній, що входять до асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» знову зібралися разом на клубній події AgroVision. Ексклюзивним партнером заходу стала компанія Elicit Plant, яка підтримує фермерів у всьому світі, щоб долати виклики, пов’язані зі зміною клімату та впливом нестачі води на польові культури за допомогою природних рішень, адаптованих до методів ведення сільського господарства та ефективних практик.
Детальніше21.02.2025

Запрацювала система є-Бджільництво – нові можливості для пасічників та агровиробників
З 10 лютого 2025 року в Державному аграрному реєстрі (ДАР) розпочала своє функціонування системи є-Бджільництво, що надає сучасні можливості для пасічників та агровиробників.
Детальніше18.02.2025
Agrifood. Стратегії виробництва та переробки у відповідь на виклики мінливого світу
14 лютого Міжнародна Фінансова Корпорація (IFC), у партнерстві з Міністерством фінансів Чеської Республіки та у співпраці з асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), провели в Празі панельну дискусію «Agrifood. Стратегії виробництва та переробки у відповідь на виклики мінливого світу» у межах 22-ї Міжнародної конференції BLACK SEA GRAIN.EUROPE від УкрАгроКонсалт.
Детальніше17.02.2025

Експорт українського зерна під час повномасштабної війни: як працювали альтернативні логістичні шляхи
З початком повномасштабної війни в Україні та блокування морських шляхів експорту єдиним варіантом забезпечувати світ необхідним продовольством та здійснювати міжнародну торгівлю в українських аграріїв було через сусідні країни та через порти на Дунаї.
Детальніше13.02.2025

УКАБ та Німецький селянський союз обговорили напрями майбутньої співпраці
Відбулася зустріч представників Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) та Німецького селянського союзу (Deutscher Bauernverband, DBV), під час якої сторони обмінялися думками щодо ключових питань аграрної політики та майбутньої співпраці між агроспільнотами України та Німеччини.
Детальніше12.02.2025

USDA залишив обсяги виробництва української пшениці та кукурудзи на попередньому рівні, але зменшив обсяги експорту цих культур
11 лютого 2025 року Департамент сільського господарства США (USDA) опублікував оновлений світовий прогноз балансу основних сільськогосподарських культур на 2024/25 маркетинговий рік.
Детальніше07.02.2025

УКАБ та УкрНДІПВТ співпрацюватимуть для впровадження передових агротехнологій у агросекторі
7 лютого УКАБ домовились про співпрацю зі Українським науково-дослідним інститутом прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого у напрямку доступу аграріїв до передових технологій.
Детальніше07.02.2025

Представники УКАБ зустрілися з головою Державної податкової служби України
Вчора, 6 лютого, представники УКАБ взяли участь у зустрічі з головою Державної податкової служби України Русланом Кравченко, до якої долучились провідні бізнес-асоціації України. У процесі обноворень підняли питання щодо підтримки платників податків, покращення взаємодії з бізнесом і впровадження регулярного діалогу.
Детальніше05.02.2025

Агроспільнота закликає уряд продовжити термін бронювання працівників до 31 березня
УКАБ разом з провідними аграрними асоціаціями, які входять до Всеукраїнського аграрного форуму (ВАФ) – ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», Асоціацією «Союз птахівників України», ВГО «Українська аграрна конфедерація», Асоціацією виробників молока, Асоціацією «Свинарі України» та Національною асоціацією цукровиків України, звертаються до Прем'єр-Міністра України з проханням посприяти продовженню кінцевих термінів отримання суб’єктами господарювання статусу критичності та бронювання працівників у галузі АПК.
Детальніше