Новини
20.05.2016
У США ГМО визнали нешкідливим

Відповідно до доповіді Національних академій наук, техніки і медицини США «Генетично сконструйовані зернові культури: досвід і перспективи», генно-інженерні (ГІ) культури і зернові культури, що отримані завдяки традиційній селекції не мають жодної різниці стосовно здоров'я людини і навколишнього середовища з точки зору можливих ризиків.
Доповідь базується на результатах змістовного дослідження, яке проводилося понад 50 вченими протягом двох років. Дослідження включає в себе дані з 900 проектів з вивчення біотехнологічних культур від початку їх комерційного застосування в 1996 році.
Ключові моменти доповіді включають:
- Вивчення тварин і дослідження хімічного складу ГІ продуктів, що на даний час присутні на ринку, не виявляють жодних відмінностей, які б вказували набільший ризик для здоров'я і безпеки людей, ніж від вживання в їжу не ГІ продуктів.
- Використання культур, стійких до шкідників або гербіцидів, не зменшили загальну різноманітність рослин і комах, а в окремих випадках використання рослин, стійких до шкідників, призвело до збільшення різноманітності комах.
- Комерційно доступні біотехнологічні культури мали сприятливі економічні наслідки для фермерів, які сприйняли ці зернові культури.
- Використання культур, стійких до шкідників, надає переваги для здоров'я людини за рахунок зниження отруєнь інсектицидами.
- Кілька корисних для здоров'я людини ГІ культур знаходяться на стадії розробки, зокрема, рис з підвищеним вмістом бета-каротину, щоб допомогти запобігти сліпоті і смерті, викликаній дефіцитом вітаміну А в деяких країнах, що розвиваються.
Дослідницький комітет створив веб-сайт для того, щоб громадськість могла отримати більш детальну інформацію про доповідь і представити свої зауваження про її результати.
Дослідження стало можливим за фінансової підтримки Фонду Wellcome Burroughs, Фонду Гордона і Бетті Мур, Фонду нових підприємств і Департаменту сільського господарства США, при додатковій підтримці Національної академії наук.
Читайте випуск новин на сайті National Academies of Sciences, Engineering and Medicine