Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
29 Березня 2024

Новини

10.12.2018

Ucab Дні агротехнологій 2018: висновки господарів поля

Рекорди по збору кукурудзи встановлені, зерно у коморах – час підбити підсумки і робити висновки. Цього року Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» разом  з партнером – агрохолдингом «Агро-Регіон» провели два Дні агротехнологій. На першому у травні був проведений посів кукурудзи. А у вересні Володимир Кравцов, директор з виробництва компанії «Агро-Регіон», презентував результати збору врожаю з демонстраційного поля і розповів як здійснювався моніторинг посівів.

 

Нагадаємо, 17 травня на потужностях ТОВ «Агро-Регіон» відбувся День агротехнологій, присвячений демонстрації техніки з ефективних технологій ґрунтообробітку та посіву кукурудзи. На заході були продемонстровані більшість сучасних рішень з посіву. Учасники Днів агротехнологій УКАБ мали можливість оцінити в дії сівалки, а у вересні проаналізувати результат їх роботи. Всі охочі могли побачити агрегати в роботі, слідкувати за проміжними звітами та оцінити результати збору врожаю.  

- Володимире, у своїй презентації восени ви показали результати збору врожаю на демонстраційному полі. Розкажіть про підготовку до заходу. Як враховувались неоднорідності поля, як був підготовлений ґрунт?

- Головна ідея Днів агротехнологій полягала у тому, що виробник показує роботу техніки в реальних умовах. Було прикладено максимум зусиль для підготовки ґрунту, ми  зробили все як для себе. Готували ґрунт компактоматом – для всіх були рівні умови. Однак, якщо хтось хотів приїхати своїм агрегатом і підготувати для своєї сівалки ґрунт окремо – ми без проблем надавали таку можливість. Строки посіву для кукурудзи вже були не оптимальні, ФОА гібриду було коротке – 180. Збирали кукурудзу 14 вересня.

Поняття однорідності поля в наших краях звучить досить наївно, тому що поля завжди неоднорідні. Зокрема, це поле також було і з пониженням, і з підвищенням рельєфу. У нас досить нерівномірний ґрунт, у деяких місцях – пісок… Однак сівалка має чітко класти насінину за будь-яких умов.

Крім сівалок, на Дні агротехнологій демонстрували також ґрунтообробну техніку для передпосівного обробітку. Ми говорили виробникам, щоб приїжджали за день до проведення досліду і робили все необхідне, аби потім не розповідали чому щось не вийшло. Всі були в рівних умовах, але виконали завдання з різною якістю.

- Яким чином і як часто проводився моніторинг посівів?

- Моніторинг посівів могли проводити всі, хто забажав. Ми намагалися раз на тиждень робити аерозйомку дронами. Окрім того, наші спеціалісти оцінювали посіви за стандартною методикою: рахували рослини, дивилися на рівномірність сходів, виявляли двійники і пропуски, відзначали у якому стані перебуває більшість рослин. Складність полягала в тому, що на деяких посівах порахувати рослини було неможливо, оскільки подекуди в рядках їх зовсім не було. Тому агрономи вибирали рядки з рослинами, що трохи викривлювало статистику, тому числові дані ми не демонстрували. Посів здійснювався у пересушений ґрунт і після нього довго не було дощів. Станом на 06.07 – частина посівів виглядала досить пристойно, а після деяких сівалок сходів майже не було. Лише на кінець серпня, після серії рясних дощів ми нарешті дочекалися хорошого розвитку рослин. Посходило все. Звісно, те насіння, що лежало до серпня зверху «в теплі» і «добрі», без вологи – просто зберігалося, а після дощу за високих температур, «вистрілило» майже в ідеальних умовах.

8

- Яке в цілому враження від того, як були підготовлені сівалки?

- Серед представлених сівалок були простіші моделі і супер діджіталізовані. Проте, до всіх агрегатів висувалися однакові вимоги з проведення посіву. Людський чинник став вирішальним фактором, котрий вплинув на результати. Вже другий рік поспіль було помітно як поводять себе професіонали - запитують яке насіння, де сіяти і… все. Далі вони самі дивляться: що з полем, який ґрунт, які погодні умови, в цілому задають мало запитань і так виходить, що сходи у них – найкращі. Професіонали своєї справи налаштовують техніку таким чином, щоб мінімізувати ризики неотримання сходів і максимізації якості посіву. Головне для врожаю, щоб сівалка чітко дотримувалась заданих параметрів посіву і навіть за несприятливих умов були сформовані стабільні сходи. До дощу в середині липня сходи в різному ступені у різних сівалок здебільшого були досить неоднорідні. Після деяких були ділянки майже без сходів. Насіння було розкладене, але воно не зійшло, бо було мілко посіяне – можливо, представники виробників техніки сподівались на дощ відразу після посіву. Якби він пройшов, то насіння, що було мілко посіяне  зійшло б першим, але дощу не було аж до липня. Пройшов дощ і все зійшло. Я так скажу: якби ті сівалки, що не вразили якістю посіву, та до рук наших профільних спеціалістів, - то кожна б посіяла так, що на заздрість будь-кому.  

10

‑ Є сенс проводити такі випробування на двох швидкостях?

- Я розкажу, чому дуже важлива швидкість: у нас є дві біди – оптимальні строки посіву і якість посіву, причому зазвичай ресурс продуктивності не безлімітний і тому виходить боротьба протилежностей. Потрібно якісно посіяти в прогрітий ґрунт і зробити те максимально швидко, аби не втратити верхні горизонти ґрунтової вологи, інакше сильні відхилення від оптимуму негативно відобразяться на врожайності, або додадуть ризиків. Трьома агрегатами на швидкості 12 км/год можна посіяте більше, ніж чотирма на швидкості 8 км/год. Якщо швидко сіяти, то можна давати високу продуктивність. Але звісно кінетику і гравітацію ніхто не відміняв - швидко їдеш, більше «довбе» і вимоги до якісної підготовки ґрунту зростають в геометричній прогресії, відповідно, на якість і рівномірність годі сподіватися.

13

- Чим керується ваша компанія у виборі техніки для свого господарства?

- Урожайність – це найголовніше, до чого ми прагнемо і це міра того, чи правильно все зроблено. Якщо розкласти процес на маленькі частини, то дуже наївно обирати сівалку за фінальною урожайністю, на яку впливають дуже багато факторів. Обираючи сівалку, розкидач, чи обприскувач треба розуміти і вміти оцінити якість їх роботи. Сівалка має дотримуватись всіх заданих агрономом параметрів, а в ідеалі ше й в умовах неоднорідностей поля. В іншому випадку, ви розраховуєте на удачу та дощ – а це гра в рандом. Всі ризики мають бути опрацьовані компанією, аби мінімізувати майбутні загрози та максимізувати врожай.

p12-1

- Чи потрібно проводити події такого формату як Дні агротехнологій?

Звичайно ж такі заходи потрібно проводити. Чим більше буде учасників, тим краще. Кожен дивиться на те, що підходить саме для нього - комусь важлива швидкість, комусь - якість, комусь – ціна, або й навіть ціна неважлива – хочу швидко і якісно! Але в будь-якому випадку – це можливість оцінити і порівняти роботу агрегатів в реальних умовах, що є найважливішою перевагою таких заходів і найбільшою цінністю для агровиробників.  




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab