Новини
29.07.2015
Агробізнес сплатив більше третини додаткового імпортного збору

Додатковий імпортний збір у вигляді мита розміром в 10% для агропродовольчих товарів (1-24 групи УКТЗЕД) та 5% для інших товарів був введений у лютому 2015 року з метою стабілізації платіжного балансу України. Бюджетний ефект від мит за І півріччя 2015 року оцінюється в 15,5 млрд. гривень, що складає близько 3,1% від доходів Державного бюджету України на 2015 рік. Із загальної суми надходжень від додаткового імпортного збору 33% (5,1 млрд. грн.) було згенеровано за рахунок продуктів харчування, виробничих ресурсів та техніки для сільського господарства. Водночас, частка агропродовольчих товарів у структурі загального імпорту склала лише 10% за аналізований період, а разом із іншими виробничими ресурсами та технікою – 15%.
У першому півріччі 2014 року зовнішньоторговельне сальдо було сформовано на рівні 0,6 млрд. доларів США (сальдо АПК - +4.5 млрд. доларів США), проте до кінця року його значення стало негативним та досягло -0.5 млрд. доларів США (сальдо АПК - +10.6 млрд. доларів США). Відтік валютної виручки став однією із причин створення додаткового бар’єру на шляху імпортної продукції на територію України. За результатами І півріччя 2015 року імпорт в Україну скоротився на 37%, проте відбулося одночасне падіння експорту на 35%. Як результат, позитивне сальдо склало 0,9 млрд. доларів США (сальдо АПК - +4.8 млрд. доларів США). Експерти схиляються до думки, що більший вплив на скорочення імпорту мали не стільки додаткові мита, скільки падіння купівельної спроможності як населення, так і бізнесу.
Асоціація
Український клуб аграрного бізнесу
вул. Жилянська, 146, пов. 3
01032 Київ, Україна
Тел/Факс: +380 44 236 20 97, 79
feschenko@ucab.ua
Анна Фещенко
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) http://ucab.ua була заснована у 2007 році для захисту економічних і професійних інтересів гравців аграрного бізнесу України. УКАБ є унікальною платформою в Україні для налагодження ділових контактів між лідерами агробізнесу, підвищення ефективності їх роботи та налагодження діалогу з органами державної влади. УКАБ активно сприяє українським виробникам у встановленні та підтримці міжнародних ділових зв’язків. До складу Асоціації входять найбільші виробники та переробники сільськогосподарської продукції України.