Новини
30.07.2019
Аграрії готуються до логістичних викликів

Наразі вже обмолочено більше ніж три чверті площ ранніх зернових та зернобобових культур. Новий маркетинговий рік обіцяє нові рекорди.
Динаміка експорту зернових культур України по МР, тис. тон
Джерело: за даними Grain balance Ukraine
Згідно з прогнозованими ними даними, в поточному маркетинговому році очікуємо на врожай понад 70 млн тон зернових, що на 694 тис. тон (1%) більше, ніж показники минулого маркетингового року. У тому числі за рахунок збільшення експорту на 1, 6 млн тон.
Оскільки експорт зернових з року в рік збільшується, нагальним та гострим питанням на порядку денному для аграрного сектору залишається логістичне питання.
За Індексом ефективності логістики (LPI – Logistic Performance Index) Україна посідає 69 місце серед 167 країн, визначених Світовим банком за чотирма опитуваннями LPI 2012, 2014, 2016 і 2018 років. Це середньозважений показник:
- ефективності процесу оформлення органами прикордонного контролю, за яким Україна посідає 95 місце;
- якості торгової і транспортної інфраструктури – відповідно 105 місце у рейтингу;
- легкістю організації поставок за конкурентоспроможними цінами – 81 місце у рейтингу;
- компетентністю і якістю логістичних послуг - 70 місце;
- здатністю прокладати маршрути і відстежувати вантажі - 54 місце;
- своєчасність відвантаження в напрямку призначення в запланований або очікуваний час доставки - 55 місце.
Враховуючи вищенаведене, відповідність та реагування вітчизняного логістичного сегменту до існуючих потреб ринку: поліпшення інфраструктури, пропускної здатності ключових експортних вузлів, злагодженість та оперативність дій учасників даного сегменту, обґрунтованість тарифікації послуг – визначають подальшу конкурентоспроможність вітчизняного зерна на світовому ринку та прибутки українських аграріїв.
*Примітка: прогноз