Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
29 Березня 2024

Новини

21.07.2017

Ucab Віктор Бобровський: «Україна має величезний потенціал у виробництві біогазу»

Ватра agriKomp біогаз

Використання біогазових установок важко переоцінити для сучасного ведення агробізнесу. Їх застосування сприяє зменшенню впливу на навколишнє середовище за рахунок обмеження викидів парникових газів. Серед промислово розвинених країн провідне місце у виробництві біогазу за відносними показниками належить Данії. У цій країні біогаз займає до 18% в її загальному енергобалансі. За абсолютними показниками за кількістю середніх і великих установок провідне місце також займає Німеччина 8000 тис. шт. У Західній Європі не менше половини всіх ферм опалюються біогазом. Біогаз є універсальним паливом, яке можна спалювати в котлах або використовувати в спеціальних установках для виробництва електроенергії і тепла.

Позитивний тренд помірного зростання обсягів виробництва біопалива прослідковується і в Україні. З 2010 року приріст відбувається переважно за рахунок біогазу, приріст якого склав майже 9%.

Про перспективи біогазу в Україні ми поговорили з новим членом асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» - компанією «Ватра», офіційним представником в Україні німецької компанії agriKomp. Які перспективи використання біогазових установок, які фактори сприяють та перешкоджають розвитку цього сектору, яке обладнання найбільше користуватиметься попитом, - про це розповів Віктор Бобровський, директор СКБ «Ватра».

− Вікторе, ваша компанія працює на ринку України другий рік. Сьогодні тема біогазу і загалом біопалива є популярною. Які переваги використання біогазових установок для аграріїв?

Як сировину для виробництва біогазу використовують відходи виробництва спиртзаводів, цукрових заводів, тваринницьких комплексів, енергетичні культури: вербу, міскантус, кукурудзяний силос та ін.

Встановлення біогазових заводів на свинофермах зводить до мінімуму неприємні запахи, дозволяє оптимізувати використання свинячого гною як цінного добрива. Знищуються патогенні мікроорганізми, які знаходяться в гноївці  під час ферментації. Зводяться до мінімуму втрати енергії, за рахунок власного виробництва теплової та електричної енергії з біовідходів, і, відповідно, меншого використання викопного палива. А внесення дигестату – сухого органічного добрива, - сприяє збереженню балансу гумусу у ґрунті.

− Обладнання якої компанії ви представляєте і чому обрали її як партнера?

Наша компанія є представником одного з провідних світових розробників і виробників комплексних біогазових рішень – німецької компанії agriKomp. Вона має більше 17 років практичного досвіду, більше 800 реалізованих проектів по всьому світу, унікальні технічні і технологічні рішення, власне виробництво основних компонентів для біогазових станцій. Філіали компанії розташовані у Чехії, Італії, Франції, Польщі, Словаччині, Великобританії, Ірландії, Канади. Компанія об’єднує біля 700 працівників-професіоналів. В останні роки на території Німеччини, а також низки інших країн Західної та Східної Європи, компанією agriKomp створена велика сервісна мережа ServiceUnion. Поруч з компанією розташований університет прикладних наук Вайєнштефан, який готує спеціалістів-біотехнологів.

Головною перевагою agriKomp є те, що вони випускають обладнання для біогазових установок від початку до кінця.

− Які установки, на вашу думку, матимуть найбільший попит в Україні?

У нас дуже великий сектор як приватних фермерських господарств, що можуть застосовувати невеликі компактні біогазові установки, так і великих агрокомплексів, які мають достатньо сировини для будівництва біогазових заводів потужністю 3-7 МВт. Тому, думаю, усі конфігурації можуть знайти застосування і поширення в Україні.

− Які фактори сприяють розвитку виробництва біогазу, а які перешкоджають?

Сприяє те, що багато людей з аграрної галузі вже починають розуміти, що біогазові установки і біогаз має стільки переваг, що цим необхідно займатися. Це позитивна сторона. Якщо раніше це мало хто розумів, агровиробники здебільшого вважали, що біогаз – це дорого, то зараз вже є усвідомлення того, що це необхідно. Мінусом є наша законодавча сфера, вона, скажімо так, - далека від досконалості. Важко отримати рішення про землевідведення, зелений тариф, підключитися до зовнішньої електромережі. Ми самі в своїй державі будуємо перешкоди і героїчно їх долаємо.

− Коли компанії ухвалюють рішення про будівництво біогазового заводу, чим, у першу чергу, вони керуються: вирішенням екологічних питань чи економічних?

Передусім – це вирішення екологічних питань, а потім уже отримання прибутку. Проте окупність таких проектів не така вже й довга. Приміром, установка потужністю 1МВт окупиться за 4-4,5 роки. Після цього це вже буде генеруюча компанія, яка виробляє електроенергію і має солідний дохід.

− Коли можна очікувати від вашої компанії реалізації перших проектів в Україні?

Наше завдання – побудувати у 2017-2018 рр. не менше двох-трьох біогазових заводів в Україні. Наразі ми ведемо переговори з двома компаніями, і сподіваємося на позитивний результат вже цього року. Так, восени плануємо розпочати реалізовувати проект в Одеській області потужністю на 5,5 МВт загальною вартістю 7 млн євро. Зараз компанія займається питанням відводу землі, підписанням договору по зеленому тарифу.

− Які фінансові рішення може запропонувати ваша компанія?

Ми впевнені в ефективності обладнання, з яким працюємо, його надійність перевірена часом і кількістю установок по всій Європі і не тільки. Тому купівлю обладнання agriKomp охоче фінансують як експортні агентства, комерційні банки, наприклад, німецький «Комерц-банк», філіал якого вже працює у нас в Україні. Вони дуже добре знають компанію agriKomp. тому що побудували разом багато біогазових установок. «Комерц-банк» працює разом зі страховою компанією «Гермес». У середньому, якщо кредит видається на 5 років, річна процентна ставка виходить 4-4,5%. Також зараз ми працюємо з «Укргазбанком», який теж кредитує цю програму. Уклали угоду з «Райффайзен Банком Аваль» про кредитування нашого обладнання під 3,3%. Така співпраця, я впевнений, принесе свої плоди.

− Які завдання ви ставите перед компанією?

Я вважаю, що Україна – це аграрна країна з великим майбутнім у цій галузі, і біогаз – напрямок у бізнесі важливий та необхідний, який має багато позитивних моментів. По-перше, за допомогою будівництва біогазових заводів вирішуються екологічні питання, по-друге, знімаються питання, пов’язані з енергетикою, адже сьогодні всі компанії мріють стати енергонезалежними, враховуючи  ціни на газ, електроенергію, третій момент дуже важливий – при переробці відходів ми отримуємо дигестат, це органічне добриво, і якщо його правильно використовувати – воно дає дуже відчутний ефект по урожайності. Тому будемо сприяти реалізації нашого величезного потенціалу. Аби бути ближчими до аграріїв, ми стали членом Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу». Восени, а точніше під час виставки Agritechnica в Ганновері 12-18 листопада, плануємо зробити поїздку для бажаючих поїхати на agriKomp, а також на декілька побудованих ними біогазових станцій, щоб агровиробники на власні очі побачили цей завод, і переконалися в тому, які біогаз має перспективи для аграрного бізнесу.

Більше інформації про компанію ви можете дізнатися, завітавши на сайт СКБ «Ватра» www.skbvatra.com.ua




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab