Вам був надiсланий лист з новим паролем Дякуємо за реєстрацiю. Ваш запит буде розглянуто у найближчий час.
20 Квітня 2024

Новини

07.06.2022

Ucab Вадим Андрущак: «Більшість системних процесів, які до війни були «на автоматі», тепер доводиться вирішувати в ручному режимі»

До асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» долучилась міжнародна компанія «PÖTTINGER», яка займається виробництвом та обслуговуванням с/г техніки для заготівлі кормів, посіву та обробітку ґрунтів. В особистому інтерв’ю директор українського представництва «PÖTTINGER» – Вадим Андрущак – розповів про переваги продукції та сервісу, а також поділився тим, як компанія адаптувалась до умов війни.

Компанія «PÖTTINGER» має довгу історію міжнародної діяльності, розкажіть, будь ласка, а як усе починалось в Україні?

Компанія «Пьотінгер Україна» працює в Україні з 2007 року. Наразі ми самостійно забезпечуємо технологічну підтримку, сервісне гарантійне та післягарантійне обслуговування, займаємо лідируючі позиції в області кормозаготівельної і посівної техніки.

А перші кроки наша компанія в Україні зробила наприкінці 90-х, десь саме перед тим 1998 роком, коли мали велику хвилю девальвації. І все розпочалось із плугів. Потім, вже у 2006 ми ці плуги (на Київщині) знайшли і відновили. І вони досі в строю. А у 2007 році завод прийняв рішення заснувати своє власне представництво із молодою командою. Багато було зроблено тоді: як досягнень, так і помилок.

Якими є основні напрямки діяльності вашої компанії на українському ринку?

Ми є спеціалістами у галузі кормозаготівельної, ґрунтообробної та посівної техніки, сприяємо стійкому підвищенню ефективності, продуктивності та якості сільськогосподарського виробництва, а також є партнером, на якого можна покластися.

Для заготівлі кормів ми пропонуємо: косарки, ворушилки, валкувачі, прес-підбирачі, рулонні прес-підбирачі, тощо. Серед техніки для обробітку ґрунтів та посіву ми маємо: плуги, культиватори, дискові та ротаційні борони, короткобазові комбінації, сівалки, просапну техніку та багато іншого. 

Наша команда намагається зробити свою роботу так, аби потім сміливо дивитися в очі тим, хто купує нашу техніку. Із часом відчуваєш, що слова вдячності від аграрія мають більше значення, ніж 20-ти сторінковий підписаний договір. Загалом сильні сторони компанії у посівній техніці для зернових, обробітку ґрунтів, техніці для заготівлі кормів.

Скажіть, будь ласка, яка продукція компанії користується найбільшим попитом?

 Найбільшим попитом користується наш сервіс. Ми пропонуємо комплексне сервісне обслуговування техніки, надаємо швидку та ефективну підтримку, і покладаємо всі наші зусилля на те, щоб машини працювали безупинно.

Якщо говорити про техніку, яка має найбільший попит, то тут насамперед посівні комбінації Terrasem, плуги, диски. Хочу відзначити, що українське поле змусило добре попітніти наших конструкторів і не раз здивуватися, як те чи інше можна було так зламати.

Чого очікують клієнти компанії?

Менші господарства може й не знають поки, що таке EBIDTA і cashflow, але вони щодня на полі і працюють із ним, як із живим організмом. Думаю, що якщо працювати із ґрунтом, зважаючи на його потреби, то фінансові показники в цьому пазлі зійдуться. Із іншої сторони, і в холдингах є позитивне зрушення в цьому напрямі.

Наші машини глибоко спеціалізовані, це відображається як в їх можливостях, так і у ціні. Тому ми працюємо із тими, хто шукає в техніці найбільше можливостей для реалізації своїх технологій. І таких аграріїв все більшає.

Якими є переваги використання продукції  «PÖTTINGER» у заготівлі кормів?

Років 6 тому був у рідному селі, де у дядька на паю побачив сходи ячменю, посіяного старою вітчизняною сівалкою. Я був приємно здивований: сходи були кращі, ніж на полі великого господарства, яке знаходилось поруч, хоч на полі все було посіяно «модною» технікою.

Це просто пояснити: сама машина мало що може, а переваги техніки проявляються саме тоді, коли агроном і механізатор знають можливості машини, навчені нею користуватися та вправно володіють інструкцією з налаштування. Наша задача – пояснити, відповісти, підправити, швидко відреагувати. Тоді і будуть переваги від роботи техніки. Якщо все ж говорити про переваги, то конструкція наших машин виходить із альпійського регіону, де дуже нерівний рельєф. В таких умовах заготовити чистий, якісний корм для корови дуже непросто. Але можливо. З нами можливо.

Розкажіть, будь ласка, як проходять випробування вашої продукції?

Техніка, яка приходить в Україну на випробування, а її приходить все більше і більше, жодного разу не мала однієї й тієї самої помилки наступного разу! Інженери компанії «Пьотінгер Україна» чітко і голосно вміють донести свої зауваження австрійським колегам. Мені дуже імпонує, що наші австрійські колеги із конструкторського бюро мають широкий досвід роботи в полі, і точно розрізняють потреби пшениці від потреб кукурудзи. І це все одночасно із найсучаснішим в Європі випробувальним центром, нашпигованим кілометрами проводки, датчиками і фахівцями в окулярах із товстими лінзами.

Які технічні новинки пропонує компанія «PÖTTINGER» у 2022 році?

Якось так співпало, що ковідний час був не лише турбулентним, а й дуже плідним для конструкторів. Нових машин виходить насправді достатньо багато. Це і глибоко модернізована Terrasem, яка без втрати своєї унікальності в дотриманні глибини машина набула нових можливостей внесення добрив, зручнішого і швидшого налаштування. Це напівпричіпні плуги Servo із рамою до 500 к.с. Крім того, випустили професійні рулонні преси, де рулон в 1,6 м має не 250 кг соломи, а під 450 кг, яких він робить 50 шт за годину. На ринок вийшов новий Jumbo, із нарізкою і продуктивністю, яка вже наближається до самохідного комбайна середнього класу. Маємо нову техніку для механічної протидії бур’янам: просапні культиватори, ротаційні борони. Зокрема Terria – агрегат, який відмінно доповнить інші інструменти господарств по основному обробітку без обороту пласта.

Як війна позначилась на діяльності компанії?

Наше становище не унікальне на ринку: зупинка оплати поточних договорів, складнощі із постачанням. Більшість системних процесів, які були до війни “на автоматі”, тепер вирішуємо в ручному режимі. Вдячні колективу УКАБ за внесення запасних частин і техніки до списку критичного імпорту. Це дозволило нашій компанії виконати свої зобов'язання перед аграріями, і техніка пройшла посівний сезон, не стояла.  

Чи вплинула війна на споживчі вподобання клієнтів?

На купівельну спроможність – так, вплинула. Але ті підприємства, які обрали нову модель певної техніки, то чекають саме на таку, не розглядають простіших чи дешевших варіантів. 

Розкажіть, будь ласка, детальніше про те, як «PÖTTINGER» допомагає ЗСУ, ТерОбороні, населенню на територіях, де відбуваються бойові дії.

Не знаю нікого в моєму колі, хто б залишився осторонь. Наша компанія долучилась до трьох напрямків: насамперед, це сплати наперед податків до держбюджету, сплати на спецрахунок НБУ по збору коштів, і платежі на рахунок гуманітарних організацій.

Долучились до ініціативи УКАБу зі збору коштів на продукти харчування. Звичайно, усі зобов'язання перед військоматом виконали. Дуже переживаємо за наших колег і чекаємо на їх повернення живими-здоровими. 

Якими є очікування компанії від членства в Асоціації «Український клуб агробізнесу»?

Здійснення маленьких кроків важливіше за великі стратегії, які залишаються на папері. Мені здається, УКАБ, подібні організації та їх члени, можуть та мають разом сприяти розвитку ринку. В результаті має виграти кожен: і фермер на селі, і фінансовий директор холдингу в київському офісі, і держава, яка отримає податки в казну, і ми, коли продамо певну техніку. Маємо триматися разом, а не один проти одного.




  • БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА
  • Agroresurs
  • AMAKO
  • Лімагрейн
  • Zeppelin
  • Amazone
  • LNZ Group
  •  Agricom Group
  • horsch
  • uahk
  • Сygnet
  • Syngenta
  • Agco
  • Agroregion
  • Eridon
  • MHP
  • Maschionet
  • Maisadour
  • Козятинський м’ясокомбінат
  • DuPont Pioneer
  • Вінницька аграрно-промислова група
  • Agroscop
  • Agrimatco
  • NCH Advisors
  • Continental farmers Group
  • credit agricole
  • claas
  • john deer
Вітаємо! Ви підписались на новини порталу Ukab